Aktuality ze světa

Aktuální zprávy ze zahraničí, dobré rady pro obchodování, novinky ve světě a trendy. 
 

Popis filtru: Zobrazeny záznamy z lokality Japonsko

Japonský obchodní deficit byl v květnu největší za posledních 8 let
Japonsko Japonsko
| 24. 6. 2022
Rostoucí ceny a nedostatek komodit, rekordně vysoké dodávky ropy z SAE a slabá měna vedly k deficitu téměř 18 miliard dolarů.
Japonsko má nejvíc firem se stoletou tradicí na světě
Japonsko Japonsko
| 15. 6. 2022
Díky silné tradici rodinných firem a podniků je v Japonsku firem s více než 100letou historií téměř dvojnásobně více než v USA, které se umístily na druhé příčce.
Japonsko se již brzy otevře některým turistům
Japonsko Japonsko
| 31. 5. 2022
Od 10. června bude po více než dvouletém zákazu umožněn vstup turistům z 98 zemí, včetně České republiky. Turisté však musí být účastníky organizovaného zájezdu.
Zdražování se nevyhne ani japonským pivovarům
Japonsko Japonsko
| 30. 5. 2022
Japonští spotřebitelé si od letošního podzimu za pivo připlatí poprvé po 14 letech. Pivo zdraží přibližně o deset procent.
Japonské HDP v prvním čtvrtletí kleslo
Japonsko Japonsko
| 20. 5. 2022
Třetí největší světové hospodářství mezi lednem až březnem mezičtvrtletně kleslo o 0,2 %, meziročně pak o jedno procento.
Japonsko se s Ruskem dohodlo na limitech rybolovu
Japonsko Japonsko
| 26. 4. 2022
Navzdory ekonomickým sankcím, které Japonsko uvalilo na svého souseda, se obě země dohodly na letošních limitech lovu lososů a pstruhů.
Hodnota jenu vůči dolaru je na dvacetiletém minimu
Japonsko Japonsko
| 19. 4. 2022
Překonáním dvacetiletého minima dne 18. dubna při kurzu 126,8 JPY/USD se propad japonské měny nezastavil. Následující den překonal hranici 128 JPY/USD.
Registrace kryptoměn v japonských směnárnách se dočká zjednodušení
Japonsko Japonsko
| 23. 3. 2022
Připravovaný seznam bezpečných kryptoměn urychlí zdlouhavý proces schvalování nových licencí pro směnu měn, který je jednou z hlavních příčin stagnace japonského trhu s kryptoměnami.
Japonci objevují esport i s podporou státu
Japonsko Japonsko
| 11. 3. 2022
V Japonsku byly počítačové nebo konzolové hry vždy velmi populární. Období pandemických nouzových stavů však přinesly další impulz k hraní, a zvláště rychlému růstu popularity se těší esport, díky čemuž je dnes Japonsko považováno za jeden z nejrychleji rostoucích esportovních trhů na světě.
Objem exportu v zemědělství a rybářství loni v Japonsku opět vzrostl
Japonsko Japonsko
| 25. 2. 2022
Japonský vývoz plodin, ryb a potravinářských výrobků překonal v roce 2021 poprvé hranici jednoho bilionu jenů. Rekordního výsledku se podařilo dosáhnout již po deváté v řadě.