Aktuality ze světa

Aktuální zprávy ze zahraničí, dobré rady pro obchodování, novinky ve světě a trendy. 
 

Popis filtru: Zobrazeny záznamy z lokality Španělsko

Španělsko letos do července dovezlo o 22 % více ropy. Podíl z Ruska klesl
Španělsko Španělsko
| 14. 9. 2022
Španělsko za prvních sedm měsíců roku nakoupilo ze zahraničí 38,22 milionu tun ropy, což je o 22,1 % více než dovezlo loni. Podíl ropy z Ruska byl však o 56 % snížen.
Španělsko má být referenční zemí při návrhu a výrobě čipů
Španělsko Španělsko
| 25. 5. 2022
Na návrh Ministerstva hospodářství a digitální transformace schválila Rada ministrů další z projektů Strategické obnovy a ekonomické transformace - nyní pro mikroelektroniku a polovodiče (PERTE Chip), v rámci Plánu obnovy, transformace a odolnosti.
Španělský Carrefour nahrazuje plasty ekologickými obaly
Španělsko Španělsko
| 19. 5. 2022
Maloobchodní gigant Carrefour za poslední tři roky snížil používání plastů v obalech na ovoce a zeleninu o polovinu. Tím se zabránilo vzniku odpadu z vysoce znečišťujícího materiálu, který byl nahrazen udržitelnějšími materiály, jako je potravinová síťka, papír nebo rozložitelný kartón.
Investice Volkswagenu do nové gigafactory ve španělské Valencii přesáhne 10 milionů euro
Španělsko Španělsko
| 19. 5. 2022
Německý automobilový gigant Volkswagen plánuje postavit fabriku na produkci baterií ve Španělsku. Spolu se svými dodavateli investuje enormní finanční prostředky, které se vyšplhají do výše více než 10 milionů euro. Výroba bude dle plánu spuštěna v roce 2026 a vytvoří se okolo 3000 nových...
Španělsko usiluje o rychlý vznik vlastní kosmické agentury
Španělsko Španělsko
| 9. 5. 2022
Rada ministrů 22. března 2022 schválila Strategický projekt pro leteckou hospodářskou obnovu a transformaci (PERTE). Usiluje o spolupráci veřejného a soukromého sektoru na podporu vědy a inovací v oblasti letectví a kosmonautiky, aby země byla schopná reagovat na nové výzvy v odvětví, jako jsou...
Sektor biotechnologií je v Baskicku stále atraktivnější díky stárnutí populace
Španělsko Španělsko
| 27. 4. 2022
Exponenciální růst biotechnologií v Baskicku představuje velkou příležitost i pro české firmy.
Rostoucí náklady na energie ohrožují investice do vody. Shodují se španělští experti
Španělsko Španělsko
| 27. 4. 2022
Organizace spojených národů (OSN) vyhlásila 22. březen Světovým dnem vody, aby připomenula její nezbytnost. Podle údajů OSN žijí dvě miliardy lidí bez přístupu k pitné vodě a změna klimatu způsobuje v nejrozvinutějších zemích nové paradigma. V rámci cílů udržitelného rozvoje (SDG) Agendy OSN 2030...
Španělsko Španělsko
| 11. 3. 2022
Španělsko schválilo plán cirkulární ekonomiky PERTE s cílem přechodu na efektivnější a udržitelnější výrobní systém využívání zdrojů.
Španělsko Španělsko
| 10. 3. 2022
Telefónica jde ve virtuální ekonomice o krok dále. Jestliže regulace a s ní spojená legislativa pokročí, uvažuje společnost nad vytvořením vlastí virtuální měny. V blízké budoucnosti se otevírají dveře pro použití kryptoměn jako platebního prostředku.