Vietnam

Perspektivní obory

  • letecký průmysl,
  • chemický a farmaceutický průmysl,
  • užitkové sklo, bižuterie a drobné zboží,
  • zdravotnická technika,
  • potravinářský průmysl,
  • energetika. 

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu. Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

Ve Vietnamské socialistické republice existuje ústavně jediná politická strana - komunistická, ale přesto se jedná o tržní ekonomiku. Vietnam je členskou zemí ekonomického sdružení ASEAN a od začátku roku 2007 také členem WTO. Rozsáhlé přímé zahraniční investice jsou hnací silou ekonomického rozvoje země a mají stěžejní význam pro současný rychlý rozvoj a modernizaci vietnamské společnosti.

Počátek vztahů s Českou republikou sahá do 50. let, ale výraznější hospodářská spolupráce nastává až v 70. letech v rámci RVHP. Tato spolupráce se na počátku 90. let zhroutila a v posledních letech vzájemný obchod opět pozvolna roste.

Vietnam s téměř 90 miliony obyvatel je trh s velkým potenciálem v mnoha oblastech. Důležité je mít konkurenceschopný produkt, jasně stanovený cíl a trochu trpělivosti.

Podrobné teritoriální informace o vietnamské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Časové pásmo
GMT +7 hodin

Nejbližší související akce

ASEAN – slibné trhy pro český export a aktuální příležitosti v INDONÉSII, SINGAPURU, THAJSKU A VIETNAMU 20. 6. 2019 Exportní konference
Česká republika
Brno-střed-Pisárky
Přihlásit
Konzultace s ekon. diplomaty a řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade 26. 6. 2019 - 27. 6. 2019 Akce s účastí CzechTrade
Česká republika
Praha
Více informací
VIETWATER 2019 - NOVUMM KET 2019/019K 6. 11. 2019 - 8. 11. 2019 Veletrh NOVUMM KET
Vietnam
Ho Chi Minh City,
Vietnam
Více informací
Mise českých energetiků do Vietnamu 2019 8. 11. 2019 - 15. 11. 2019 Prezentace firem
Vietnam
Ho Či Minovo Město, Hanoj,
Vietnam
Více informací