Polsko

Perspektivní obory

  • stavebnictví a stavební materiály,
  • energetika, zejména OZE,
  • investiční celky,
  • voda, odpady a životní prostředí. 

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

Polsko se rozkládá ve střední části evropského kontinentu a bylo i je kulturním, historickým a politickým mostem spojujícím východ a západ Evropy. Vzhledem k mnoha různorodým faktorům (38 milionový spotřební trh, geografická blízkost, znalost trhu a prostředí, rozvinuté distribuční kanály, podobnost) je pro české exportéry Polsko jedním z klíčových obchodních partnerů. Podle statistik z roku 2012 je Polsko 3. největším dovozcem zboží z ČR a i v opačném směru je Polsko 3. nevýznamnějším dodavatelem zboží pro naší ekonomiku.

Vzhledem k velikosti trhu a stávajícím obchodním obratům je zřejmé, že ve vzájemném obchodě existují stále rezervy, ač se zaznamenává dynamický růst polsko-české obchodní výměny, která v roce 2012 dosáhla více než 15 mld. EUR. Pro firmy z ČR je tento trh zajímavý i vcelku dobrou pozicí a cenovou konkurenceschopností českého zboží na polském trhu.

Hospodářské vztahy mezi Českou republikou a Polskem se po vstupu obou zemí do EU uskutečňují již volně, což potvrzuje i zájem českých firem o služby naší varšavské kanceláře CzechTrade.

Podrobné teritoriální informace o polské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Nejbližší související akce

POLSKO – zajímavý, ale náročný trh 25. 4. 2019 Exportní fórum
Česká republika
Ústí nad Labem
Přihlásit
Aerospace & Defence Meetings 2019 21. 5. 2019 - 23. 5. 2019 Veletrh
Polsko
Rzeszów,
Polsko
Více informací
WOD-KAN 2019 - NOVUMM KET 2019/008K 21. 5. 2019 - 23. 5. 2019 Veletrh NOVUMM KET
Polsko
Bydhošť,
Polsko
Více informací