Polsko

Perspektivní obory

  • stavebnictví a stavební materiály,
  • energetika, zejména OZE,
  • investiční celky,
  • voda, odpady a životní prostředí. 

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

Polsko se rozkládá ve střední části evropského kontinentu a bylo i je kulturním, historickým a politickým mostem spojujícím východ a západ Evropy. Vzhledem k mnoha různorodým faktorům (38 milionový spotřební trh, geografická blízkost, znalost trhu a prostředí, rozvinuté distribuční kanály, podobnost) je pro české exportéry Polsko jedním z klíčových obchodních partnerů. Podle statistik z roku 2012 je Polsko 3. největším dovozcem zboží z ČR a i v opačném směru je Polsko 3. nevýznamnějším dodavatelem zboží pro naší ekonomiku.

Vzhledem k velikosti trhu a stávajícím obchodním obratům je zřejmé, že ve vzájemném obchodě existují stále rezervy, ač se zaznamenává dynamický růst polsko-české obchodní výměny, která v roce 2012 dosáhla více než 15 mld. EUR. Pro firmy z ČR je tento trh zajímavý i vcelku dobrou pozicí a cenovou konkurenceschopností českého zboží na polském trhu.

Hospodářské vztahy mezi Českou republikou a Polskem se po vstupu obou zemí do EU uskutečňují již volně, což potvrzuje i zájem českých firem o služby naší varšavské kanceláře CzechTrade.

Podrobné teritoriální informace o polské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Nejbližší související akce

DatumNázev akceDruh akceMísto konáníCena
2. 10. 2018 Meeting Point CzechTrade na MSV 2018 Meeting Point Česká republikaBrněnské výstaviště, Kongresové centrum, sál A, Brno, Česká republika Kontaktujte organizačního garanta akce
4. 10. 2018 Export do RAKOUSKA, POLSKA a NIZOZEMSKA Exportní fórum Česká republikaMariánské náměstí 10, Znojmo, Česká republika 0 Kč
8. 10. 2018 Obchodní příležitosti s EBRD a exportní příležitosti v Turecku, Polsku a na Ukrajině Teritoriální seminář Česká republikaLetenská 525/15, Praha 1, Česká republika 0 Kč