Rumunsko

Perspektivní obory

  • strojírenství, výroba strojů,
  • stavebnictví a stavební materiály,
  • energetika,
  • voda, odpady a životní prostředí,
  • software a ICT služby. 

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

Rumunsko patří k největším obchodním partnerům České republiky v regionu jihovýchodní Evropy. Je to dáno nejen politickými, ekonomickými a obchodními vazbami mezi oběma státy (členství v NATO a Evropské unii), ale také značným potenciálem rumunského trhu a relativní geografickou blízkostí obou zemí.

Ohledně exportních příležitostí, které v současné době rumunský trh nabízí, lze říci, že domácí produkce zatím zdaleka nestačí pokrýt poptávku a dovoz do země značně převyšuje vývozy. Jednou z příčin je stále nedokončená restrukturalizace v některých odvětvích rumunského hospodářství a obecně nižší produktivita práce.

Čeští výrobci se proto mohou i přes velkou konkurenci z dalších evropských zemí na rumunském trhu stále uplatnit, neboť české výrobky a technologie byly a stále jsou co do kvality a obchodně-dodavatelských podmínek v Rumunsku vnímány pozitivně.

Podrobné teritoriální informace o rumunské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Nejbližší související akce

DatumNázev akceDruh akceMísto konáníCena
5. 2. 2019 Meeting Point CzechTrade, únor 2019 Meeting Point Česká republikaVáclavské náměstí 5-7, Praha, Česká republika 0 Kč
14. 3. 2019 Construct Expo 2019 Veletrh RumunskoBukurešť, Rumunsko Kontaktujte organizačního garanta akce
23. 5. 2019 Aktuální exportní příležitosti v RUMUNSKU a BULHARSKU Teritoriální seminář Česká republikaPolitických vězňů 20, Praha 1, Česká republika 0 Kč
30. 10. 2019 INDAGRA FOOD 2019 Veletrh RumunskoBukurešť, Rumunsko Kontaktujte organizačního garanta akce