Čína

Perspektivní obory

  • strojírenství - výroba strojů                    
  • elektronika a elektrotechnika
  • potravinářství
  • energetika
  • služby  

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu. Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Čína chce být výrobní supervelmocí. Přečtěte si článek o příležitostech pro české firmy.

Informace z teritoria

Čína - to je dynamický, rychle rostoucí a vzhledem ke své velikosti především perspektivní trh. Je to však také trh s velmi tvrdou místní a mezinárodní konkurencí a vzhledem ke kulturní a jazykové odlišnosti i poměrně náročné teritorium. Česká republika zde není příliš známá, nicméně historicky Čína patřila mezi tradiční a významné obchodní partnery bývalého Československa (především ve strojírenství). Čína také figuruje na seznamu prioritních zemí schváleném vládou ČR v rámci Exportní strategie ČR pro období 2006-2010.

Uplatnění na čínském trhu najdou výrobky vysoce sofistikované, těžko okopírovatelné hi-tech produkty a technologie s vysokou přidanou hodnotou. České firmy mají řadu takovýchto špičkových výrobků, které mají s vynaložením určitého úsilí a investic velkou šanci na čínském trhu uspět. Důkazem toho je fakt, že se již řada českých společností dokázala i přes všechny překážky v Číně prosadit.

Podrobné teritoriální informace o čínské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz/cina.

Časové pásmo
Celá země používá jedno časové pásmo GMT +8 hodin.

Nejbližší související akce

E-COMMERCE - unikátní vstup na ČÍNSKÝ trh v Olomouci 28. 5. 2019 Odborný seminář
Česká republika
Olomouc
Přihlásit
Top Wine China 2019 4. 6. 2019 - 6. 6. 2019 Veletrh
Čína
Peking,
Čína
Více informací
E-COMMERCE - unikátní vstup na ČÍNSKÝ trh v Praze 4. 6. 2019 Odborný seminář
Česká republika
Praha 2
Přihlásit
Konzultace s ekon. diplomaty a řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade 26. 6. 2019 - 27. 6. 2019 Akce s účastí CzechTrade
Česká republika
Praha
Více informací
China Education Expo 2019 19. 10. 2019 - 20. 10. 2019 Veletrh
Čína
Peking,
Čína
Více informací
EP China 2019 - NOVUMM 2019/029N 6. 11. 2019 Veletrh NOVUMM
Čína
Shanghai,
Čína
Více informací