Itálie

Perspektivní obory

  • stavebnictví a stavební materiály,
  • strojírenství - výroba strojů,
  • užitkové sklo, bižuterie a drobné zboží,
  • energetika,
  • potravinářský průmysl. 

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

Obchodní výměna mezi Itálií a Českou republikou se v posledních letech vyznačovala dynamickým růstem a od roku 2006 je její saldo pozitivní. Z hlediska českého exportu obsazuje Itálie 6. až 7. místo v celkovém žebříčku a stává se tak významným a tradičním obchodním partnerem.

Příznivým rysem českého exportu je skutečnost, že české podniky se prosazují na italském trhu i ve vývozu finálních strojírenských výrobků, včetně přesného strojírenství, zatímco v minulosti převažoval zájem o produkty, které lze označit za výrobky s nižším stupněm zpracování.

Vstupem ČR do EU a posléze do Schengenského prostoru došlo k významnému odstranění administrativních překážek a zájem o české produkty je stále výraznější. Italská republika se řadí mezi největší evropské země, a proto její trh představuje velké množství příležitostí pro české exportéry.

Podrobné teritoriální informace o italské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Nejbližší související akce

ZOOMARK 2019 6. 5. 2019 - 9. 5. 2019 Veletrh
Itálie
Boloňa,
Itálie
Více informací
CREMONA MUSICA INTERNATIONAL EXHIBITIONS 2019 27. 9. 2019 - 29. 9. 2019 Veletrh
Itálie
Milán,
Itálie
Více informací