Maroko v posledních měsících přitahuje zvýšenou pozornost mezinárodních ekonomických bloků a institucí, včetně skupiny BRICS a její rozvojové banky (NDB).
ELEC Expo 2025 v Maroku představuje historicky největší příležitost pro české firmy k prezentaci a expanzi na africké trhy v elektrotechnice a obnovitelných zdrojích.
České firmy by se v Maroku měly zaměřit zejména na segment vitamínových, izotonických a energetických nápojů, které jsou v Maroku zatím velmi slabě zastoupené.
Maroko hledá nové obchodní příležitosti od zaběhlých trhů západní Evropy. Tato změna zaměření se na tradiční partnery přináší příležitosti pro české firmy.
Maroko investuje do udržitelní budoucnosti. Investice se zaměřuje na moderní technologie, což představuje příležitost pro české firmy jak se do projektů zapojit.
Maroko vstoupí na trh se zkapalněným zemním plynem (LNG) do konce roku 2025, kdy se začne s výstavbou zpracovatelských, zkapalňovacích a skladovacích zařízení, poté se bude budovat zpracovatelské zařízení a 120 kilometrů dlouhý plynovod.
Kvůli špatné sklizni ve světě stoupá cena kávy v Maroku o 74 %, což má přímý dopad na zákazníky v době kdy se zvýšila konzumace kávy v zemi.
Maroko s Mauretánií podepsaly významnou dohodu o propojení elektrických sítí a prohloubily vzájemnou spolupráci.
Počet návštěvníků v Maroku v roce 2024 byl 17 milionů, to je o tři miliony více než v roce předchozím.
Jedním z nejvýznamnějších energetických projektů je propojení jižních a centrálních regionů země. Dalším je možnost zapojit soukromé investory do elektrické sítě.
Hotel Royal Mansour Marrakech patří podle časopisu Forbes mezi nejlepší wellness destinace roku 2025.
Bývalý šéf společnosti Tesco Sir Dave Lewis plánuje vybudovat nejdelší podmořský elektrický kabel na světě. Kabel bude přenášel obnovitelnou energii z Maroka do Velké Británie.