Turecko

Perspektivní obory

  • automobilový průmysl,
  • dopravní prostředky ostatní, manipulační prostředky a zařízení,
  • energetika,
  • strojírenství, výroba strojů,
  • investiční celky. 

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.

Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

Turecko představuje pro české výrobce nový dynamicky se rozvíjející perspektivní trh, který se vyznačuje rychle rostoucí poptávkou po kvalitním a technicky sofistikovaném zboží. Celkový vývoz ČR do této země se za posledních 5 let zvýšil 2,7 krát a dosahuje dnes hodnoty blížící se 800 milionům USD.


Spektrum úspěšných českých výrobků, které našly uplatnění na tureckém trhu je velmi široké. Čeští exportéři se mohou také opírat o velmi dobrou reputaci českých výrobků z minulosti. Kromě tradičního exportního artiklu našich podniků jako jsou strojírenské produkty, automobily, motocykly, stavební mechanismy, sklářské produkty, bižuterii a spotřební zboží, zaznamenávají v Turecku rostoucí úspěšnost nově i produkty chemického průmyslu, výrobky farmaceutického sektoru, výpočetní a měřící technika apod.

Aktivními činiteli pro rozšiřující se pole nových exportních příležitostí pro české podniky jsou kromě rozsáhlé industrializace země i neustálé se zvyšující počet obyvatelstva a růst jeho koupěschopné poptávky, která vede k orientaci na spotřebu kvalitnějšího dovozového zboží.

Turecko také nabízí velké příležitosti pro vstup českých investorů. Nedávné případy úspěšných akvizic některých českých společností jako ČEZ a Zentiva svědčí o výhodnosti investování do tohoto teritoria.

Ve snaze přitáhnout zahraniční investice Turecko neustále rozšiřuje a zdokonaluje systém státních investičních podpor a pobídek, ze kterých profitují i zahraniční společnosti. V souvislosti s přípravou na vstup do Evropské unie odstranilo Turecko veškerá dovozní cla pro státy EU a v úzké spolupráci s Evropskou unií se snaží taktéž harmonizovat svou obchodní i právní legislativu s evropskými standardy.

Podrobné teritoriální informace o turecké ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Časové pásmo
GMT +2 hodiny
letní čas: GMT +3 hodiny

Nejbližší související akce

Mise českých energetiků po Turecku 2019 27. 5. 2019 - 31. 5. 2019 Prezentace firem
Turecko
Ankara, Istanbul,
Turecko
Více informací
TURECKO, SAE, IZRAEL - slibné trhy pro české exportéry a aktuální příležitosti 19. 6. 2019 Exportní konference
Česká republika
Praha 1
Přihlásit
Konzultace s ekon. diplomaty a řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade 26. 6. 2019 - 27. 6. 2019 Akce s účastí CzechTrade
Česká republika
Praha
Více informací
CNR FOOD ISTANBUL 2019 4. 9. 2019 - 7. 9. 2019 Veletrh
Turecko
Istanbul,
Turecko
Více informací
Mise českých výrobců hraček do Turecka 1. 10. 2019 - 3. 10. 2019 Prezentace firem
Turecko
Istanbul,
Turecko
Více informací