Datum:08.05.2023
Průmyslový obor: Investiční celky, Ostatní
Teritoriální zaměření:
Vietnam - vlajka Vietnam

Podpora rozvoje strojírenského průmyslu

V rámci projektu se uskuteční akce zaměřená na podporu průmyslu: Centrum na podporu průmyslu v regionu 1 pomáhá strojírenským podnikům v řadě severních provincií a měst zlepšit výrobní kapacitu a kvalitu výrobků.

Projekt rozvoje strojírenského průmyslu na období 2021-2023 pomohl například společnosti Anh Anh Investment Construction Co., Ltd. v provincii Ha Nam vybudovat továrnu na výrobu předpjatých ocelových konstrukcí o hmotnosti 520 tun.<br/> Další příjemce projektu, společnost zabývající se strojírenstvím, elektrotechnikou a elektronikou v provincii Thai Nguyen, úspěšně realizovala projekt na aplikaci moderních strojů a zařízení při výrobě přesných strojírenských výrobků. Přestože finanční prostředky na podporu průmyslu, které společnost získala, byly malé, pomohly podniku vytvořit nové výrobky, realizovat nové zakázky, zajistit stabilní pracovní místa a zvýšit příjmy zaměstnanců.<br/> Agentura pro regionální průmysl a obchod (ARIT) ministerstva průmyslu a obchodu spolupracuje s útvary ministerstva, aby pomohla strojírenským podnikům zlepšit výrobní kapacitu a příjmy. ARIT pověřila IPC1 vytvořením a realizací národního projektu na podporu strojírenského průmyslu v hodnotě 6,45 miliardy VND v období 2019-2020. Projekt byl příjemci kladně přijat a vysoce hodnocen. Na základě úspěchu tohoto projektu IPC1 vybudoval a realizoval podobný projekt pro období 2021-2023.

Očekává se, že projekt na období 2021-2023 pomůže 13 venkovským průmyslovým podnikům pořídit a aplikovat ve výrobě moderní zařízení a stroje, podpoří dalších pět venkovských průmyslových výrobců při najímání konzultantů a pomůže čtyřem venkovským průmyslovým podnikům otevřít výstavní prostory pro vynikající venkovské průmyslové výrobky, to vše v roce 2023.

Zdroj: https://ven.vn/

Zpracoval tým ZK Vietnam


Další aktuality