Články a rozhovory

Přehled článků a rozhovorů nejen z dílny pracovníků zahraničních kanceláří CzechTrade.
Oddělení vnějších vztahů jek dispozici všem, kteří se chtějí dozvědět více o vládní agentuře CzechTrade a jejích službách.

Články a rozhovory

Popis filtru: Zobrazeny záznamy z lokalit Chorvatsko, Slovinsko

Chorvatsko Chorvatsko
Rusko Rusko
Srbsko Srbsko
| 21. 11. 2020
Příběhy úspěšných exportérů
Chorvatsko Chorvatsko
| 15. 11. 2020
Čistírny odpadních vod a technologie pro ně dodává do Chorvatska už 20 let brněnská společnost Asio. V zemi si založila vlastní dceřinou firmu, byť až napodruhé. Řada chorvatských podnikatelů prý dříve získala peníze i zkušenosti v Německu, jsou proto zároveň zvyklí na vysokou jakost.
Chorvatsko Chorvatsko
| 15. 11. 2020
Odříznuté město Dubrovník propojí se zbytkem Chorvatska most, který by měl být dokončen v roce 2022. Jde o jeden z mnoha megaprojektů, které v poslední době Chorvaté spustili v rozvoji dopravy. V následujících letech na ně dostanou od Evropské unie dalších šest miliard eur.
Chorvatsko Chorvatsko
| 15. 11. 2020
V době koronaviru země zariskovala a na léto se otevřela turismu. Sázka se vyplatila. Nynější růst počtu nakažených v Chorvatsku souvisí s cestovním ruchem jen málo a země měla lepší sezonu než jiné středomořské státy. Přesto dosáhl počet turistů v Chorvatsku jen 40 procent loňské rekordní sezony.
Chorvatsko Chorvatsko
| 15. 11. 2020
Rozsáhlé investice si vyžádá oprava chorvatské metropole po letošním zemětřesení, které bylo nejsilnější za posledních 140 let. Společně s projekty na rozvoj dopravy nebo vodohospodářství to patří k šancím pro české dodavatele. Chorvatští projektanti a firmy sami tyto projekty nezvládnou, říká...
Slovinsko Slovinsko
| 15. 11. 2020
Jarní vlnu pandemie zvládlo Slovinsko díky přísným opatřením velmi dobře, což vzbudilo i optimismus, co se týče hospodářských důsledků. I přes návrat koronaviru nyní na podzim ale země z plánů na rozsáhlé investice neustupuje.
Chorvatsko Chorvatsko
| 6. 8. 2020
Společnost Pragotherm, servis fasád spolu se sesterskou výzkumnou organizací Smart Coatings byla přizvána k účasti na údržbě jedné z nejdůležitějších chorvatských památek Katedrály nanebevzetí panny Marie v Záhřebu.
Chorvatsko Chorvatsko
| 16. 12. 2019
Země na Jadranu chystá proměnu energetiky. Do poloviny století hodlá získávat více než čtyři pětiny energie ze slunce, vody, větru, biomasy nebo termálních zdrojů. Přírodní podmínky pro to má Chorvatsko ideální. Teď hledá investory a dodavatele pro stavbu elektráren.
Chile Chile
Chorvatsko Chorvatsko
Mexiko Mexiko
| 9. 4. 2019
Obnovitelné zdroje představují budoucnost v oblasti energetiky. V zemích střední Ameriky, v Mexiku, Chile a Chorvatsku převládá solární energie s ohledem na tamní klima. Čeští podnikatelé mohou využít exportní potenciál všech zmíněných oblastí. Pomáhá jim k tomu i vládní agentura pro podporu...