Články a rozhovory

Přehled článků a rozhovorů nejen z dílny pracovníků zahraničních kanceláří CzechTrade.
Oddělení vnějších vztahů jek dispozici všem, kteří se chtějí dozvědět více o vládní agentuře CzechTrade a jejích službách.

Články a rozhovory

Popis filtru: Zobrazeny záznamy z lokality Izrael

Izrael Izrael
| 9. 11. 2021
Ředitel regionálního centra CzechTrade v Tel Avivu Jiří Mašata jezdí do Izraele pravidelně už od roku 1990, a místní poměry i specifické rysy obyvatel tak zná velmi dobře. Na Izraelcích oceňuje jejich obchodnického ducha, tah na branku, pragmatismus a orientaci na výsledek. A to se projevuje i na...
Izrael Izrael
| 3. 11. 2021
Izraelský energetický sektor se v posledních letech výrazně změnil, a to z důvodu objevu velkých nalezišť zemního plynu v izraelských ekonomických vodách. Kromě toho, že většina izraelské elektřiny je nyní místo uhlí produkována prostřednictvím zemního plynu, je v této zemi významný tlak na...
Izrael Izrael
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty
| 16. 12. 2019
Dnes vychází přílohou Eura a Profitu letos poslední číslo magazínu Export a podnikání, ve kterém společně navštívíme Blízký východ.
Izrael Izrael
| 16. 12. 2019
Izrael je světová špička v inovacích. Na talenty z místní startupové scény se zaměřily české firmy a spolupráce běží i mezi univerzitami, říká ředitel kanceláře CzechTrade v Izraeli Jiří Mašata.
Izrael Izrael
| 16. 12. 2019
Povědomí Izraelců o českých výrobcích je velmi chabé. V jejich obchodním jednání převažuje ležérní přístup, neformální vystupování a často také řešení problémů na poslední chvíli.
Izrael Izrael
| 16. 12. 2019
Izraelci při soutěžích o veřejné zakázky zvýhodňují místní zájemce. Další komplikací v tendrech je povinnost vrátit část peněz do izraelské ekonomiky formou offsetových programů.
Izrael Izrael
| 26. 2. 2019
Jiří Rak odletěl do Tel Avivu na podzim 2013 s úkolem otevřít a řídit zahraniční zastoupení CzechTrade . Strávil v této zemi pracovně pět let, a jak sám říká, naučil se tam neztrácet čas zbytečnými detaily a soustředit se na efektivitu. A navíc se mu Izrael vepsal do srdce.
Izrael Izrael
| 26. 2. 2019
Na prestižním místě v jeruzalémské Cinematéce najdete nově Český dům Jeruzalém. Byl slavnostně otevřen nejvyššími představiteli obou zemí na konci listopadu a budou ho společně využívat agentury CzechTrade a CzechInvest, Česká centra a CzechTourism.
Izrael Izrael
| 26. 2. 0219
Občas slyšíme, že Češi a Izraelci jsou si mentálně podobní. Jenže každé srovnání pokulhává. Manažer výrobní jednotky společnosti Assa Abloy Czech and Slovakia David Korecki strávil se svým týmem na pracovním pobytu v Izraeli několik měsíců. Zajímali jsme se o to, čím ho tato země a její obyvatelé...