Články a rozhovory

Přehled článků a rozhovorů nejen z dílny pracovníků zahraničních kanceláří CzechTrade.
Oddělení vnějších vztahů jek dispozici všem, kteří se chtějí dozvědět více o vládní agentuře CzechTrade a jejích službách.

Články a rozhovory

Popis filtru: Zobrazeny záznamy z lokality Chile

Chile Chile
| 20. 11. 2020
E-commerce se v Chile daří a její využití každým rokem stoupá. Chile je jednou hlavních zemí v regionu Latinské Ameriky, která ročně zvyšuje své zisky z internetového obchodování.
Chile Chile
| 21. 9. 2020
Na chilském trhu se už několik let úspěšně prodává české sklo, pivo či nábytek. Kvůli zavřeným restauracím a podnikům v době pandemie ale odbyt některých druhů zboží propadl skoro na nulu. Naopak sklizeň ovoce na výrobu hruškovice stihla firma Rudolf Jelínek včas, říká k důsledkům pandemie...
Chile Chile
| 21. 9. 2020
Na dosud nejvyspělejší jihoamerický trh dopadl koronavirus drtivě. Země hlásí velmi vysoké počty nakažených a ekonomika trpí. Podnikatelé proto volají po její diverzifikaci a nových investicích, aby hospodářství přestalo být příliš jednostranně závislé na těžbě a exportu mědi.
Chile Chile
| 21. 8. 2020
Energetická politika Chile se v posledních letech dynamicky vyvíjí. V reakci na změny v domácím a mezinárodním prostředí byly provedeny významné institucionální a politické reformy, jakož i velké projekty v oblasti infrastruktury. Tím se otevírají příležitosti pro investory a exportéry.
Chile Chile
| 21. 8. 2020
V roce 2020 vyhlásilo Chile nedostatek vody ve více než 50 obcích ve třech regionech a zemědělskou nouzi ve více než 100 obcích. V současné době čelí země nejhoršímu suchu za posledních 60 let. Situace přináší příležitosti pro exportéry a investory zajímající se o sektor vodohospodářství.
Chile Chile
| 21. 8. 2020
Chile po boku USA představuje jednu ze zemí s nejnižšími veřejnými investicemi do zdravotnictví. Pandemie koronaviru je navíc jednou z příčin překážek v rozvoji chilského zdravotnického sektoru.
Chile Chile
| 21. 8. 2020
Růst výdajů na IT v Chile v letech 2019–2022 bude podporován podnikovou poptávkou po řešeních softwaru a služeb, protože firmy realizují strategické investice do svých stávajících operací s cílem zlepšit produktivitu nebo rozšířit a zavést nové výrobky a služby.
Chile Chile
| 2. 6. 2020
Ředitel regionálního centra Latinská Amerika a zahraniční kanceláře CzechTrade v Santiago de Chile Jiří Jílek v rozhovoru exportérům do Chile doporučuje vyčkat, než se situace v zemi uklidní, a čas účinně využít pro přípravu nových projektů.
Chile Chile
Chorvatsko Chorvatsko
Mexiko Mexiko
| 9. 4. 2019
Obnovitelné zdroje představují budoucnost v oblasti energetiky. V zemích střední Ameriky, v Mexiku, Chile a Chorvatsku převládá solární energie s ohledem na tamní klima. Čeští podnikatelé mohou využít exportní potenciál všech zmíněných oblastí. Pomáhá jim k tomu i vládní agentura pro podporu...
Chile Chile
| 23. 1. 2019
Zeptali jsme se ředitelů zahraničních kanceláří agentury CzechTrade v zemích Latinské Ameriky.