Články a rozhovory

Přehled článků a rozhovorů nejen z dílny pracovníků zahraničních kanceláří CzechTrade.

Články a rozhovory

Popis filtru: Zobrazeny záznamy z lokalit Belgie, Lucembursko, Nizozemsko

Nizozemsko Nizozemsko
| 17. 11. 2021
Po hospodářském poklesu o 3,7 procenta v roce 2020 dojde v letech 2021 a 2022 v Nizozemsku k postupnému oživení.
Čína Čína
Estonsko Estonsko
Francie Francie
Itálie Itálie
Litva Litva
Lotyšsko Lotyšsko
Mexiko Mexiko
Německo Německo
Nizozemsko Nizozemsko
Rakousko Rakousko
Španělsko Španělsko
Spojené státy americké Spojené státy americké
Švédsko Švédsko
Turecko Turecko
Velká Británie Velká Británie
| 15. 11. 2020
Ředitelé zahraničních kanceláří proexportní agentury CzechTrade nabízejí tipy pro dobu koronaviru. Jak komunikovat s obchodními partnery, jak získat i v této době nové zakázky ve světě či jakou asistenci kanceláře CzechTrade nabízejí?
Belgie Belgie
| 16. 6. 2020
Karanténa přiměla Belgičany k omezení nákupu určitého zboží či služeb. Prodej některých výrobků ale naopak zažívá zlaté časy. Ukázala to analýza elektronických transakcí mezi zákazníky ING. Belgičané uskutečnili o 34 procent transakcí méně než ve stejném období minulého roku.
Francie Francie
Itálie Itálie
Německo Německo
Nizozemsko Nizozemsko
Polsko Polsko
Rakousko Rakousko
Slovensko Slovensko
Švédsko Švédsko
Velká Británie Velká Británie
| 20. 4. 2020
Čtyři státy sousedící s ČR zvládly úvodní nápor koronaviru lépe než západní Evropa. To může být plusem i pro český vývoz, když přesně jeho polovina míří v posledních letech právě k nim. A význam Německa, Slovenska, Polska a Rakouska pro export po pandemii možná ještě vzroste. Itálie, Francie nebo...
Nizozemsko Nizozemsko
| 16. 3. 2020
Růst investic do solární energie v Nizozemsku zachytila česká firma Greenbuddies, která v uplynulých dnech dojednala s tamějšími partnery dvě nové zakázky. „Při jednání s Nizozemci je dobré ukázat zdravé sebevědomí,“ doporučuje spolumajitel firmy Aleš Spáčil.
Nizozemsko Nizozemsko
| 16. 3. 2020
Patří k nejlepším obchodníkům na světě a umějí ocenit originální produkt. Vedle českých chytrých technologií Nizozemce zaujalo třeba i speciální pivo pro dámy nebo rýžový chlebíček, uvádí ředitelka kanceláře CzechTrade v Beneluxu Andrea Märzová.
Belgie Belgie
| 10. 2. 2020
Od začátku ledna vešlo v Belgii v platnost mnoho nových předpisů. Nový obchodní zákoník zavádí pravidla pro nově zřízené obchodní společnosti, snižuje počet právních forem na čtyři, mění složení správní rady a zavádí požadavek na provádění testu likvidity před rozdělením zisků nebo rezerv u...
Belgie Belgie
| 18. 11. 2019
Mozaika ze světa: Přinášíme zprávy o byznysu ve světě a příležitostech pro české vývozce od ředitelů zahraničních kanceláří CzechTrade.
Belgie Belgie
| 21. 10. 2019
V Belgii roste zájem o vozidla na alternativní pohon, zejména pak o ta elektrická.
Nizozemsko Nizozemsko
| 28. 5. 2019
Žijeme ve světě, který ovládají technologie. Váš SMARTphone dnes umí v podstatě cokoli – od měření ušlých kroků či spálených kalorií, přes kontrolu svého domu prostřednictvím instalovaných kamer, až po placení mýtného na dálnici. Díky němu máte neustále přístup k elektronické poště nebo jste k...